Kurs gotowania dla dzieci- kulinarna podróż dookoła świata

KUP UDZIAŁ W WARSZTATACH

Pozostało miejsc: 14

Termin: od 05.09.2022 co poniedziałek
Godzina: 16.30
Czas trwania: 2,5h

Prowadzący: Tomasz Zapała
Cena: 1200 zł
Całkowita ilość miejsc: 15

O warsztatach

Kurs gotowania – kulinarna podróż dookoła świata to kurs kierowany do dzieci w wieku 7-14 lat. Zajęcia będą się odbywały co poniedziałek przez 12 tygodni od godziny 16.30 – 19.00.

Każde spotkanie będzie obejmowało kuchnię z innego zakątka świata.

Na semestr składa się 12 zajęć, każde po 2,5 godziny zegarowe.

 1. Australia
 2. Meksyk
 3. Ukraina
 4. Polska
 5. Hiszpania
 6. Portugalia
 7. USA
 8. Japonia
 9. Chiny
 10. Kanada
 11. Grecja
 12. Francja

(Szczegóły poszczególnych zajęć pojawią się już wkrótce)

Ten kurs jest przeznaczony tylko dla dzieci, kuchnia jest strefą wolną od rodziców. Dla rodziców przywożących dzieci na zajęcia czekać będzie strefa wypoczynkowa, herbata i kawa. Istnieje również możliwość pozostawienia na czas zajęć dzieci pod naszą opieką 😉

Na każdym ze spotkań pojawią się konkretne elementy:

 • Gotowanie, czyli konkretne dania z różnych zakątków świata, które dzieci nauczą się przygotowywać
 • Skills, czyli techniczne umiejętności kulinarne, których dzieci uczą się na zajęciach
 • Pogadanka, czyli wspólne omawianie tematu zajęć, by pozwolić zobaczyć dzieciom różne perspektywy na zadane zagadnienia. Ta cześć będzie również poprzedzona krótką częścią teoretyczną na temat danego kraju i kultury.
 • Zero Waste, czyli nauka pracy i gotowania bez marnowania.
 • Relacje, praca w zespole, która jest niezwykle ważna w profesjonalnej kuchni. Każde zajęcia kończymy również wspólnym posiłkiem, ponieważ wierzymy, że nie tylko gotowanie, ale również wspólna kolacja przy jednym stole pozwoli nam się lepiej poznać i zaprzyjaźnić

Na zajęciach na pewno nauczymy się również, mierzyć, wbijać jaja do miski, smażyć, poznamy wiele nowych przypraw, będziemy lepić, piec i wałkować … czy musimy jeszcze coś dodawać żeby Was przekonać, że warto wziąć udział w tym kursie?

 

Dzieci nie tylko poznają nowe potrawy, zjedzą pyszne dania, które same przygotowały, ale również nawiążą nowe znajomości i rozwiną swoje umiejętności manualne.

 

Cena za kurs to 1200 zł (istnieje możliwość rozliczeń miesięcznych)

Liczba miejsc ograniczona

 

(Przy kursie pojawi się kilka miejsc dodatkowych z możliwości wykupienia miejsca na pojedyncze zajęcia w cenie 130 zł za zajęcie)

Serdecznie zapraszamy

Zdjęcia
O prowadzącym

Tomasz Zapała – Zafascynowany sztuką kulinarną od najmłodszych lat. Stawiając na swoim, ukończył Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Po zdobyciu zawodu kucharza zyskiwał doświadczenie w wielu restauracjach na terenie województwa Świętokrzyskiego, po to by przez kilka lat wykazać się jako szef kuchni w Restauracji Draga w Jastarni. Zdobywał również doświadczenie m. in. w ***Hotelu Kameralnym, w ***Hotelu Willa Hueta czy w restauracji Żółty Słoń w Kielcach. Jako kierownik ds. gastronomii zajmował się organizacją wielu eventów. Jako wieloletni trener z zakresu sztuki kulinarnej, wspierał rozwój osób niepełnosprawnych. Jego wykształcenie na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na kierunku Technologii Żywności i Żywienia oraz studia pedagogiczne pozwoliły mu objąć stanowisko nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach oraz jako szkoleniowca w Studiu Kulinarnym – Domowa Spiżarnia, gdzie z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoje umiejętności młodemu pokoleniu. Co nie znaczy, że zrezygnował ze swojej pasji którą jest gotowanie i chętnie pomaga znajomym szefom kuchni w restauracjach na terenie swojego regionu.

Jest osobą pełną energii. Lubi nowe wyzwania i chętnie się ich podejmuje.

Mąż oraz tata dwóch wspaniałych synów. Z rodziną spędza każdą wolną chwilę. Z sentymentu raz do roku spędza choć kilka dni w Jastarni.

KUP UDZIAŁ W WARSZTATACH

Pozostało miejsc: 14