Kuchnia Włoska z Cristiną Catese

Niestety, wszystkie miejsca na te warsztaty już się wyprzedały!

Termin: 12-04-2024
Godzina: 18.00
Czas trwania: 4h

Prowadzący: Cristina Catese
Cena: 279 zł
Całkowita ilość miejsc: 16

O warsztatach

Mamma Mia!  Warsztaty kulinarne z jednej z najbardziej aromatycznych kuchni świata już w kwietniu. Pachnące słońcem pyszne dania główne i jeszcze smaczniejsze desery w radosnej i pełnej życia włoskiej atmosferze już niedługo.

 

Menu:

 • Pasta verde fatta a mano, uova, farina e spinaci (l’impasto lo fanno tutti)
 • Focaccine in padella
 • Balanzoni-tortelloni ripieni di mortadella, ricotta e spinaci
 • Merluzzo con crema di asparagi
 • Torta della nonna, crostata ripiena di crema e pinoli 

PL

 • Własnoręcznie zrobione zielone ciasto, jajka, mąka i szpinak (każdy robi ciasto)Focaccine na patelni

  Balanzoni-tortelloni wypełnione mortadelą, ricottą i szpinakiem

  Dorsz z kremem ze szparagów

  Ciasto babci, tarta wypełniona kremem i orzeszkami pinii

 

Bądźcie z nami! Będzie super smacznie

Zdjęcia
O prowadzącym

Cristina Catese to rodowita Rzymianka. Gotowanie jest tak nieodłączną częścią jej życia, że właściwie nie pamięta, czy jej pierwsze doświadczenia kuchenne rozpoczęły się w tym samym czasie, kiedy stawiała swoje pierwsze kroki, czy też może wcześniej…

Całe jej życie to: rodzina, przyjaciele, zwierzęta, moda, muzyka i gotowanie. Włoska rodzina Cristiny: ciepli i opiekuńczy rodzice, dorosły i piękny syn , chef de cusine po „Alma” we Włoszech, fantastyczny brat, dwie urocze i roześmiane siostrzenice oraz trzy psy i kot. Ciepło, serdecznie, zabawnie, głośno i zawsze przy stole.

Od dziecka pasją Cristiny było tworzenie: dań, ubrań, dodatków, dekoracji – rzeczy mniej lub bardziej użytkowych, ale zawsze pięknych. Dzięki wsparciu rodziców poznała wiele technik malowania, dekorowania, kolażu, szycia, tworzenia mozajek. Wiedzę tę wykorzystuje każdego dnia, dekorując stoły, szyjąc, tworząc stylizacje sobie i znajomym oraz od trzech lat projektując zabawki dla „Smykałka”.

Najważniejsi w życiu Cristiny są ludzie, wszystko dzieje się przez nich, z nimi i dla nich. To od ludzi Cristina dostaje energię, dlatego też kocha się z nimi spotykać i wzajemnie inspirować. To właśnie miłość do bycia z ludźmi i gotowania zaważyła na decyzji o dzieleniu się zarówno wiedzą, doświadczeniem jak i miłością podczas warsztatów.

Cristina ma fantastyczną wyobraźnię, która pomaga jej: gotować, kreować zabawki, tworzyć stylizacje. Jest jednak coś, czego nie umie sobie wyobrazić – to życie bez gotowania, bez kuchni. Dlatego też cały dzień gotowania zawodową i tak wieńczy gotowaniem w domu – dla siebie, dla znajomych, dla przyjemności.

Dni wolne Cristina spędza z przyjaciółmi, gotując lub poznając nowe smaki w ulubionych restauracjach, biega, trenuje i śpiewa pod prysznicem, jak wtedy, gdy była nastolatką w zespole popowym.

Zawsze uśmiechnięta, energiczna, i niezwykle optymistyczna, jest idealnym przykładem osoby, z którą warto przebywać i od której należy się uczyć – nie tylko gotowania, ale także podejścia do życia i do ludzi…

Niestety, wszystkie miejsca na te warsztaty już się wyprzedały!